Середа,  08.12.2021, 


81600, Львівська область, м.Миколаїв,
вул. Чайковського, 18, тел: (241) - 52-292, 51-417

Головна Мій профіль Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
Головна » 2014 » Квітень » 14 » Добровільне припинення діяльності громадського об'єднання
15:09
Добровільне припинення діяльності громадського об'єднання

     Відповідно до вимог ст. 26 Закону України "Про громадські об"єднання" громадське об'єднання (громадська організація або громадська спілка) має право у будь-який час прийняти рішення про припинення своєї діяльності (саморозпуск).

     Діяльність громадського об'єднання без статусу юридичної особи вважається припиненою з дня отримання повідомлення про таке рішення від особи, уповноваженої представляти це об'єднання, уповноваженим органом з питань реєстрації. На підставі зазначеного повідомлення уповноважений орган з питань реєстрації вносить відомості про припинення діяльності зазначеного громадського об'єднання до Реєстру громадських об'єднань.

     Рішення про саморозпуск громадського об'єднання приймається у порядку, встановленому статутом цього об'єднання. Вищий орган управління, який прийняв рішення про саморозпуск громадського об'єднання, створює ліквідаційну комісію або доручає керівному органу здійснювати повноваження ліквідаційної комісії для проведення припинення громадського об'єднання як юридичної особи, а також приймає рішення щодо використання коштів та майна громадського об'єднання після його ліквідації відповідно до статуту.

     Громадське об'єднання подає (надсилає) рішення про саморозпуск громадського об'єднання до уповноваженого органу з питань реєстрації. До рішення додаються:

   1) оригінал свідоцтва про реєстрацію громадського об'єднання (або його дубліката);

   2) оригінал статуту громадського об'єднання (або його дубліката);

   3) реєстраційна картка на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

     Уповноважений орган з питань реєстрації протягом десяти робочих днів з дня отримання зазначених документів приймає рішення про визнання або відмову у визнанні рішення про саморозпуск громадського об'єднання.

     Якщо за наслідком розгляду зазначених документів встановлено відсутність порушень вимог Закону України «Про громадські об’єднання», Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", статуту громадського об'єднання, уповноважений орган з питань реєстрації забезпечує внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців відповідного запису та вносить дані про зазначене рішення громадського об'єднання до Реєстру громадських об'єднань.

      Якщо за наслідком розгляду зазначених документів встановлено порушення вимог Закону України «Про громадські об’єднання», Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", статуту громадського об'єднання при прийнятті рішення про саморозпуск, уповноважений орган з питань реєстрації приймає рішення у формі наказу про відмову у визнанні рішення про саморозпуск громадського об'єднання. Невід'ємним додатком до рішення є висновок, який має бути вмотивованим та містити вичерпні підстави відмови. Копія зазначеного рішення видається (надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення) громадському об'єднанню не пізніше наступного дня після його прийняття.

     З дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення громадського об'єднання про саморозпуск розпочинається припинення громадського об'єднання як юридичної особи та набуває повноважень ліквідаційна комісія.

     З дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення громадського об'єднання про саморозпуск таке рішення не може бути скасоване цим громадським об'єднанням.

     Відмова у визнанні рішення про саморозпуск громадського об'єднання має наслідком втрату чинності зазначеним рішенням.

     Припинення діяльності громадської спілки не має наслідком припинення юридичних осіб - членів цієї спілки.

 

Провідний спеціаліст реєстраційної служби

Миколаївського РУЮ                                                           А.О.Шабліста

 

Переглядів: 464 | Додав: alina
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: