Неділя,  05.12.2021, 


81600, Львівська область, м.Миколаїв,
вул. Чайковського, 18, тел: (241) - 52-292, 51-417

Головна Мій профіль Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
Головна » 2013 » Березень » 6 » Громадська організація чи громадська спілка?
12:00
Громадська організація чи громадська спілка?


     Відповідно до ст. 1 Закону України «Про громадські об’єднання», який введений в дію з першого січня цього року, організаційно-правовими формами громадського об’єднання є громадська організація та громадська спілка.

     Так, відповідно до вимог ст. 1 ЗУ «Про громадські об’єднання», громадська організація – це громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи, а громадська спілка - це громадське об'єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи.

В свою чергу, громадським об’єднанням визнається добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Зокрема, основними відмінностями між організаційно-правовими формами громадського об’єднання, а саме між громадською організацією та громадською спілкою є відмінність щодо їх засновників та членства.

Так, засновниками громадської спілки можуть бути юридичні особи приватного права, у тому числі громадські об'єднання зі статусом юридичної особи, але не можуть бути політичні партії, юридичні особи, щодо яких прийнято рішення щодо їх припинення або які перебувають у процесі припинення, а також не можуть бути юридичні особи приватного права, єдиним засновником яких є одна і та сама особа. Також засновником громадської спілки не може бути юридична особа приватного права, якщо засновник (власник істотної участі) цієї юридичної особи внесений до переліку осіб, пов'язаних зі здійсненням терористичної діяльності, або щодо яких застосовано міжнародні санкції.

Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років.

Загалом, кількість засновників громадського об'єднання не може бути меншою, ніж дві особи.

Щодо членства в громадських спілках, то їх членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права, у тому числі громадські об'єднання зі статусом юридичної особи, фізичні особи, які досягли 18 років та не визнані судом недієздатними.

А членами (учасниками) громадської організації, крім молодіжної та дитячої, можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 14 років. Вік членів молодіжної, дитячої організації визначається її статутом у межах, встановлених законом.

Необхідно також зазначити, що організаційно-правова форма громадського об’єднання є складовою його найменування. Так, відповідно до вимог ст. 10 Закону України «Про громадські об’єднання», найменування громадського об'єднання складається з двох частин – загальної назви, у якій зазначається організаційно-правова форма громадського об’єднання ("громадська організація", "громадська спілка") та власної назви, яка має містити інформацію про статус громадського об'єднання ("дитяче", "молодіжне", "всеукраїнське") та може містити інформацію про його вид ("екологічне", "правозахисне" тощо) і не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об'єднань або громадських об'єднань, повідомлення яких прийнято в установленому законом порядку.

     Таким чином, враховуючи дані відмінності, чітко закріплені Законом України «Про громадські об’єднання», засновникам стало набагато простіше визначитися з організаційно-правовою формою громадського об’єднання та найменуванням в процесі його створення.

Підготувала:

провідний спеціаліст реєстраційної служби Миколаївського РУЮ

Аліна Шабліста


Переглядів: 5298 | Додав: alina
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: