Середа,  08.12.2021, 


81600, Львівська область, м.Миколаїв,
вул. Чайковського, 18, тел: (241) - 52-292, 51-417

Головна Мій профіль Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
Головна » 2012 » Червень » 8 » Як зареєструвати місцеву громадську організацію?
13:55
Як зареєструвати місцеву громадську організацію?

     Громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.  

       Об'єднання громадян України утворюються і діють з всеукраїнським, місцевим та міжнародним статусом. До місцевих об'єднань належать об'єднання, діяльність яких поширюється на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці або регіону. Територія діяльності самостійно визначається об'єднанням громадян. 

       Згідно зі статтею 15 Закону України "Про об’єднання громадян" та пункту 3 "Положення про прядок легалізації об’єднань громадян", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 140, для реєстрації місцевої громадської організації до реєструючого органу подається заява встановленого зразка, підписана не менш як трьома засновниками об’єднання громадян або їх уповноваженими представниками. Їхні підписи повинні бути нотаріально засвідчені.


          До заяви додаються:

       1) статут (положення) в двох примірниках. Статут повинен містити:

     назву об’єднання громадян (повну, а також скорочену), його статус та юридичну адресу;

     мету та завдання об’єднання громадян;

     умови і порядок прийому в члени об’єднання громадян, вибуття з нього;

     права і обов’язки членів (учасників) об’єднання;

     порядок утворення і діяльності статутних органів об’єднання, місцевих осередків та їх повноваження;

     джерела надходження і порядок використання коштів та іншого майна об’єднання, порядок звітності, контролю, здійснення господарської та іншої комерційної діяльності, необхідної для виконання статутних завдань;

     порядок внесення змін і доповнень до статутного документа об’єднання;

     порядок припинення діяльності об’єднання і вирішення майнових питань, пов’язаних з його ліквідацією.

       2) протокол установчого з’їзду (конференції) або загальних зборів, які прийняли статут із зазначенням рішення про заснування громадської організації та затвердження статуту (положення), рішення про вибори керівних та контролюючих органів;

       3) відомості про склад керівництва центральних статутних органів (із зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, місця постійного проживання, посади (заняття), місця роботи);

       4) дані про наявність місцевих осередків, підтверджені протоколами конференцій (зборів);

       5) документ про сплату реєстраційного збору (на суму - 42,50 грн.).

       6) відомості про засновників об’єднання громадян або спілок об’єднань громадян (для громадян - із зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, місця постійного проживання; для спілок об’єднань громадян - назви об’єднання, місцезнаходження вищих статутних органів, а також доданням копії документа про легалізацію);

       7) документ, який підтверджує місцезнаходження об’єднання громадян (гарантійний лист власника приміщення, договір оренди тощо).
У разі надання під юридичну адресу займаної квартири подаються довідка про склад сім’ї та заяви повнолітніх членів сім’ї про свою згоду.

       Заява про реєстрацію місцевої громадської організації розглядається у 3-денний строк з дня надходження документів. Рішення про реєстрацію або відмову в ній заявнику повідомляється письмово не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття рішення. Підготувала:
провідний спеціаліст реєстраційної служби МРУЮ
Аліна Шабліста


Переглядів: 653 | Додав: alina
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: