Середа,  21.08.2019, 


81600, Львівська область, м.Миколаїв,
вул. Чайковського, 18, тел: (241) - 52-292, 51-417

Головна Мій профіль Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
Головна » 2013 » Червень » 20 » Найменування громадського об'єднання
18:27
Найменування громадського об'єднання

Найменування громадського об'єднання визначається рішенням установчих зборів під час його утворення та складається з двох частин - загальної та власної назв.

     У загальній назві зазначається організаційно-правова форма громадського об'єднання ("громадська організація", "громадська спілка").

Власна назва громадського об'єднання має містити інформацію про статус громадського об'єднання ("дитяче", "молодіжне", "всеукраїнське") та може містити інформацію про його вид ("екологічне", "правозахисне" тощо), а також не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об'єднань або громадських об'єднань, повідомлення яких прийнято в установленому законом порядку.

Що стосується відображення у найменуванні статусу громадського об’єднання, законом не передбачено поділ громадських об’єднань за територіальною ознакою (на місцеві, всеукраїнські та міжнародні, як це було раніше), а відповідно до пункту третього частини першої статті 3 Закону України «Про громадські об’єднання», громадські об’єднання самостійно визначають територію своєї діяльності. Відповідно, якщо громадське об’єднання утворюється у порядку визначеному Законом України «Про молодіжні та дитячі громадські організації» або якщо громадське об’єднання планує набути всеукраїнський статус, то її засновники зобов’язані вказати у власній назві громадського об’єднання відповідний статус ("дитяче", "молодіжне", "всеукраїнське"). У інших випадках статус не зазначається.

Власна назва громадського об'єднання не може містити:

 1) найменування органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, складових найменувань цих органів (міністерство, агентство, служба, інспекція, комітет, адміністрація, прокуратура, суд);

 2) власну назву громадського об'єднання, діяльність якого заборонена в судовому порядку (протягом трьох років після набрання відповідним рішенням суду законної сили);

 3) інші позначення, використання яких обмежено законом.

Власна назва громадського об'єднання також не може містити слова "державний", "комунальний" та похідні від них. Власна назва навчального закладу, установи чи організації у власній назві громадського об'єднання може використовуватися лише за згоди відповідного навчального закладу, установи чи організації.

 Забороняється використання у власній назві громадського об'єднання історичних державних найменувань, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Власна назва громадського об'єднання може містити ім'я (псевдонім) фізичної особи за умови попередньої письмової згоди цієї особи або її спадкоємців, засвідченої в установленому законом порядку, якщо інше не передбачено законом.

Найменування громадського об'єднання викладається державною мовою. Громадське об'єднання може також викласти свою власну назву, поряд з державною мовою, іноземною мовою або мовою національної меншини.

Громадське об'єднання може також мати скорочене найменування, яке визначається рішенням його установчих зборів або вищого органу управління - з'їзду, конференції, загальних зборів тощо.

 

Підготувала:

 Провідний спеціаліст реєстраційної служби

Миколаївського районного управління юстиції                             Аліна Шабліста

Переглядів: 555 | Додав: alina
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: