Субота,  04.12.2021, 


81600, Львівська область, м.Миколаїв,
вул. Чайковського, 18, тел: (241) - 52-292, 51-417

Головна Мій профіль Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"
Головна » 2014 » Червень » 23 » Найменування громадського об’єднання
11:01
Найменування громадського об’єднання

   Відповідно до вимог ст. 10 Закону України «Про громадські об’єднання», найменування громадського об'єднання (добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів) визначається рішенням установчих зборів під час його утворення та складається з двох частин - загальної та власної назв.

   Найменування громадського об'єднання викладається державною мовою. Громадське об'єднання може також викласти свою власну назву, поряд з державною мовою, іноземною мовою або мовою національної меншини.

   У загальній назві зазначається організаційно-правова форма громадського об'єднання ("громадська організація", "громадська спілка").

   Власна назва громадського об'єднання не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об'єднань або громадських об'єднань, повідомлення яких прийнято в установленому Законом України «Про громадські об’єднання» порядку.

   Власна назва громадського об'єднання не може містити:

     1) найменування органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, складових найменувань цих органів (міністерство, агентство, служба, інспекція, комітет, адміністрація, прокуратура, суд);

     2) власну назву громадського об'єднання, діяльність якого заборонена в судовому порядку (протягом трьох років після набрання відповідним рішенням суду законної сили);

     3) інші позначення, використання яких обмежено законом.

   Власна назва громадського об'єднання не може містити слова "державний", "комунальний" та похідні від них. Власна назва навчального закладу, установи чи організації у власній назві громадського об'єднання може використовуватися лише за згоди відповідного навчального закладу, установи чи організації.

   Забороняється використання у власній назві громадського об'єднання історичних державних найменувань, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

   Власна назва громадського об'єднання має містити інформацію про статус громадського об'єднання ("дитяче", "молодіжне", "всеукраїнське") та може містити інформацію про його вид ("екологічне", "правозахисне" тощо).

   Власна назва громадського об'єднання може містити ім'я (псевдонім) фізичної особи за умови попередньої письмової згоди цієї особи або її спадкоємців, засвідченої в установленому законом порядку, якщо інше не передбачено законом.

   Громадське об'єднання має право на використання свого найменування з моменту реєстрації або прийняття в установленому законом порядку повідомлення про його утворення. Забороняється використання найменування громадського об'єднання фізичними та юридичними особами, які не належать до цього громадського об'єднання, без згоди такого громадського об'єднання для цілей, не пов'язаних з діяльністю цього громадського об'єднання.

   Громадське об'єднання може також мати скорочене найменування, яке визначається рішенням його установчих зборів або вищого органу управління - з'їзду, конференції, загальних зборів тощо.

   Зміна найменування громадського об'єднання здійснюється на засіданні вищого органу управління такого об'єднання з додержанням  вимог Закону України «Про громадські об’єднання» та статуту об'єднання (за наявності).

 

Підготувала:

провідний спеціаліст РС МРУЮ                                    Аліна Шабліста                                       

 

 

Переглядів: 486 | Додав: alina
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: